Ul. Reja 1
602 695 202

Ul. Piłsudskiego 6
503 746 180

Ul. Lubelska 40
664 914 269

Porady

Zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi poradami w temacie zwierząt domowych.

Bezpieczeństwo domowych kotów – uwaga, właściciele!

Kiedy kot jest zdrowy, człowiek ma powód do radości. By tak już zostało, należy zlikwidować w mieszkaniu wszystkie źródła niebezpieczeństwa. Powiemy Ci, na co powinieneś zwracać uwagę. 

Balkony/okna:
Każdy kot może nagle wyskoczyć za ptakiem lub motylem. Balkon lub często otwierane okno należy więc zabezpieczyć siatką ochronną. Nigdy nie opuszczaj pomieszczenia, w którym są uchylone okna. Koty często próbują wydostać się na zewnątrz i zawieszają się w uchylonym oknie. W wąskiej szczelinie mogą sobie przygnieść łapy a nawet się udusić. Pomóc może tu specjalne zabezpieczenie do uchylnych okien. 

Pralka/zmywarka:
Przed włączeniem urządzenia upewnij się zawsze, że Twój kot nie znalazł sobie w nim miejsca na drzemkę. Dotyczy to także suszarki do bielizny. 

Świece/papierosy: 
Nigdy nie pozostawiaj bez nadzoru zapalonych świec lub papierosów – kot może spowodować pożar w pokoju. 

Płyty kuchenne:
Zwracaj uwagę na to, by Twój kot nie chodził po blacie kuchennym, i nie spuszczaj z oczu gorących płyt kuchenki – kot może doznać obrażeń także w kontakcie z wyłączoną i gorącą jeszcze płytą. Na gorących płytkach najlepiej postawić garnki. 

Żelazko: 
W żadnym wypadku nie pozostawiać bez nadzoru; kabel prowokuje prawie każdego kota do zabawy. 

Ostre przedmioty: 
Kładź zawsze nożyczki i noże w miejscu niedostępnym dla skorego do zabawy kota. 

Rośliny: 
Wiele roślin pokojowych jest trujących dla kotów; przed zakupem zasięgnij stosownych informacji. Aby kot pozostawił w spokoju Twoje ulubione rośliny, zaoferuj mu kocią trawkę. Dodatkowy efekt: trawa wywołuje odruch wymiotny, dzięki temu kot może pozbyć się połkniętej podczas mycia, zbitej w kulę sierści.